Najnowsze

Lato w pełni ale niestety nie pod Giewontem. Z powodu gorszej pogody w tej części kraju górale muszą liczyć straty. Ze względu na niesprzyjającą aurę obniżono ceny wynajmu apartamentów w portalu Tatrzańskie Turnie - właściciele oferują korzystne promocje i atrakcje, z których można skorzystać nawet w przypadku gorszej pogody.

Z ostatniego zestawienia średnich rocznych poziomów stopy zwrotu z wynajmu nieruchomości wakacyjnych wynika, że mamy do czynienia z 3 kwartałem z rzędu, w którym wskaźnik rentowności rośnie. Najwyższy wzrost rentowności zanotowały góry. Posiadanie apartamentu staje się opłacalne. Region ten z coraz większym nasileniem upodobali sobie mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Specjaliści upatrują wyjaśnienia tego stanu rzeczy przede wszystkim w ukończeniu inwestycji komunikacyjnych.


Remont mieszkania

Artykuły wg słów kluczowych: biura nieruchomości, domy, nieruchomości

Remont mieszkania (...) Remont mieszkania to mało lubiana czynność, głownie z powodu kosztów. Zwłaszcza że co kilka lat czeka nas właśnie taki wydatek.Jedni remont mieszkania przeprowadzają samodzielnie, na własną rękę, inni decydują się na wynajęcie sprawdzonej firmy remontowej. .Gdy planujesz remont i należy sprawdzić oferty od pewnych firm remontowych. Łazienka jest takim pomieszczeniem, od którego często zaczynamy remont naszego mieszkania. Jest również pozycją w kosztorysie która, nie licząc kuchni, najbardziej wpływa na koszt renowacji mieszkania. Łazienka jest (...)

Dodany przez Irena Dziwisz | 2015/12/15

Remont mieszkania

Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Artykuły wg słów kluczowych: deweloperzy, domy, mieszkania, nieruchomości

Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim (...) Mieszkanie w Warszawie czy w którymś z okolicznych miast – to pytanie zadaje sobie coraz większa ilość osób. Jednym z głównych powodów tego typu rozterek są oczywiście względy ekonomiczne. Nie da się ukryć, że przykładowo nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim są nawet o połowę tańsze od tych, które można kupić w stolicy naszego kraju. Taka oferta z pewnością jest niezwykle kusząca, szczególnie dla młodych par, które nie mogą się jeszcze pochwalić zbyt pokaźnym dorobkiem finansowym. Trzeba jednak mieć na uwadze (...)

Dodany przez Dawid Jaskulski | 2015/05/25

Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Czego nie może inspektor nadzoru budowlanego?

Artykuły wg słów kluczowych: biura nieruchomości, budownictwo, deweloper, nieruchomości

Czego nie może inspektor nadzoru budowlanego? (...) Chociaż nadzór inwestorski zdaje się być najważniejszym typem nadzoru nad budową, inspektor nadzoru budowlanego uprawniony do jego sprawowania nie dorasta do pięt samemu inwestorowi.Prawo budowlane niebezpośrednio nakłada na niego pewne ograniczenia, które można znieść odpowiednio skonstruowaną umową. Nie każdy jednak zaprząta sobie nią głowę, a powinien, bo może okazać się, że inspektor budowlany jest wyłączony z wszelkich aspektów finansowych budowy leżących po stronie inwestora.Dlatego inspektor:- (...)

Dodany przez Irena Dziwisz | 2015/02/20

Czego nie może inspektor nadzoru budowlanego?

Biznes pod Zieloną Górą

Artykuły wg słów kluczowych: biura nieruchomości, działki, nieruchomości

Biznes pod Zieloną Górą (...) Każdy przedsiębiorca wie, że aby prowadzić biznes konieczna jest odpowiednia lokalizacja zapewniająca nie tylko łatwe magazynowanie towaru, ale także dogodny dojazd dla klientów. Z tego też powodu bardzo często opłaca się wynająć lokal usługowy na obrzeżach dużego miasta, czy chociażby w miejscowościach ościennych. Przełoży się to oczywiście również na niższe koszty samego wynajmu.Gdzie w okolicach Zielonej Góry?Lokal usługowy do wynajęcia w okolicach Zielonej Góry (...)

Dodany przez Irena Dziwisz | 2014/08/13

Biznes pod Zieloną Górą

Zapraszamy do nowego domu

Artykuły wg słów kluczowych: agencje nieruchomości, biura nieruchomości, nieruchomości

Zapraszamy do nowego domu (...) Zwłaszcza dużo ludzi przenosi się z większych miast na ich obrzeża. koszty metra kwadratowego w centrum miasta są duże a infrastruktura pozamiejska coraz bardziej rozbudowana. Tak rodzą się sypianie miast, od pojedynczych domów po osiedla willowe i domków szeregowych i jednorodzinnych. Miejscowości takie jak Grodzisk, Magdalenka czy Nadarzyn już są uważane za przedmieścia Warszawy. Do nich sprowadza się (...)

Dodany przez Michał Boner | 2014/06/14

Zapraszamy do nowego domu

Zarządzanie nieruchomościami

Artykuły wg słów kluczowych: administracja, nieruchomości, zarządzanie

Zarządzanie nieruchomościami (...) zarządzanie finansami,- zawieranie umów w imieniu właścicieli na wywóz nieczystości, dostawę mediów oraz innych umów zapewniających obsługę obiektów,- pełnienie nadzoru nad realizacją prac zleconych przez właściciela,- organizację modernizacji nieruchomości, remontów bieżących obiektów oraz infrastruktury towarzyszącej, napraw,- prowadzenie biura administracji oraz obsługę techniczno-eksploatacyjną a także administracyjną obsługiwanych obiektów,- planowanie strategiczne oraz operacyjne, a w tym przygotowanie rocznych i wieloletnich planów gospodarczych, - prowadzenie obsługi finansowej, która obejmuje: dokonywanie bieżącej kalkulacji kosztów uwzględniającej potrzeby i oczekiwania właścicieli lokali w nieruchomości wspólnej, podejmowanie kroków w stosunku do dłużników i prowadzenie windykacji należności, dokonywanie kalkulacji stawek opłat dotyczących pokrycia kosztów utrzymania części wspólnej nieruchomości, prowadzenie systemu rozliczeń opłat za własność wspólną, sprawozdawczość finansową, weryfikację faktur oraz rachunków dochodowych a także kosztowych pod względem formalnym oraz merytorycznym, prowadzenie bieżącej ewidencji przychodów i kosztów,- organizację wyposażenia technicznego nieruchomości wymaganych przez ich producentów, oraz przeglądów (...)

Dodany przez Irena Dziwisz | 2014/05/29

Zarządzanie nieruchomościami