Kategorie

Najnowsze

Lato w pełni ale niestety nie pod Giewontem. Z powodu gorszej pogody w tej części kraju górale muszą liczyć straty. Ze względu na niesprzyjającą aurę obniżono ceny wynajmu apartamentów w portalu Tatrzańskie Turnie - właściciele oferują korzystne promocje i atrakcje, z których można skorzystać nawet w przypadku gorszej pogody.

Z ostatniego zestawienia średnich rocznych poziomów stopy zwrotu z wynajmu nieruchomości wakacyjnych wynika, że mamy do czynienia z 3 kwartałem z rzędu, w którym wskaźnik rentowności rośnie. Najwyższy wzrost rentowności zanotowały góry. Posiadanie apartamentu staje się opłacalne. Region ten z coraz większym nasileniem upodobali sobie mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Specjaliści upatrują wyjaśnienia tego stanu rzeczy przede wszystkim w ukończeniu inwestycji komunikacyjnych.


Dodany przez Irena Dziwisz | 2014/07/17

Jak wygląda komfortowe mieszkanie?
Luksus – to pojęcie, które każdy wyobraża sobie trochę inaczej.

Niestety, nie dla każdego taki stan (ogólnie przyjęty) jest osiągalny, wręcz tylko dla nielicznych. Z luksusem kojarzą się głównie dobra  materialne ruchome lub nieruchomości. Bardzo bogaci ludzie często z nadmiaru pieniędzy chcą pokazać za pomocą luksusowych rzeczy swój status materialny. Kupują jachty, dzieła sztuki, samochody a nawet samoloty i helikoptery. Często też zamożni ludzie inwestują w nieruchomości. Zazwyczaj są to ziemie a także pałace, domy, mieszkania.

Czy istnieje coś takiego jak definicja luksusu? Raczej nie ale niektórzy dla osiągnięcia punktu odniesienia zdefiniowali to pojęcie w odniesieniu do różnych dziedzin.
W ofertach nieruchomości słowo luksus odmienia się przez wszystkie przypadki i spotkać można absurdalne wręcz opisy psujące opinie o branży. Koniecznym było wskazanie cech, które warunkowałyby daną nieruchomość do posługiwania się przymiotnikiem luksusowy i oddzielenie tych o podwyższonym standardzie. Dlatego więc pokuszono się o ustalenie definicji pojęcia luksusowa nieruchomość.

Głównym czynnikiem kwalifikującym dany lokal do miana luksusowego jest jego właściwy rozkład. W tego typu standardzie powinny znajdować się przynajmniej: sypialnia z łazienką, kuchnia, salon lub salon z kuchnią, pralnia lub inne pomieszczenie do tego typu zajęć. Pamiętać należy aby rozkład tych pomieszczeń pozwalał wyraźnie i bezproblemowo rozdzielić część dzienną (dostępną dla wszystkich) od części nocnej (do wypoczynku). Również określono minimalną powierzchnię użytkową na poziomie około 100 m2.

Jeżeli mowa jest o luksusowym apartamencie lub mieszkaniu to również budynek, w którym się ono znajduje powinien spełniać pewne wymogi. Głównym czynnikiem jest winda, nawet jeśli jest to budynek o niewielu kondygnacjach. Drugim ważnym udogodnieniem powinien być parking podziemny lub w innej części budynku przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców. Pozostałe czynniki wpływające na korzyść to ochrona i monitoring piwnic, parkingów, korytarzy, wejść, terenu przez budynkiem. Również ważną cechą luksusowych mieszkań jest jakość wykończenia mieszkań, użyte materiały, rozwiązania techniczne.

Dodatkowym atutem może być dobrze skomunikowana lokalizacja, pobliskie sklepy, szkoły, centra kulturowe itp. O przykładowych apartamentach można poczytać na stronie www.przyparku14.pl.

Zdjęcia naszego reportera


domy
deweloper
agencje nieruchomości
apartamenty