Kategorie

Najnowsze

Lato w pełni ale niestety nie pod Giewontem. Z powodu gorszej pogody w tej części kraju górale muszą liczyć straty. Ze względu na niesprzyjającą aurę obniżono ceny wynajmu apartamentów w portalu Tatrzańskie Turnie - właściciele oferują korzystne promocje i atrakcje, z których można skorzystać nawet w przypadku gorszej pogody.

Z ostatniego zestawienia średnich rocznych poziomów stopy zwrotu z wynajmu nieruchomości wakacyjnych wynika, że mamy do czynienia z 3 kwartałem z rzędu, w którym wskaźnik rentowności rośnie. Najwyższy wzrost rentowności zanotowały góry. Posiadanie apartamentu staje się opłacalne. Region ten z coraz większym nasileniem upodobali sobie mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Specjaliści upatrują wyjaśnienia tego stanu rzeczy przede wszystkim w ukończeniu inwestycji komunikacyjnych.


Dodany przez Irena Dziwisz | 2015/08/01

Jak skutecznie i szybko sprzedać dom
Niejednokrotnie życie nas zaskakuje, przykładowo potrzebujemy szybko gotówki, bądź nie mamy co zrobić z otrzymanym w spadku po rodzicach domem.

Warto wtedy go sprzedać. Oczywiście po podjęciu takiej decyzji zaczynają się schody. Po pierwsze wyceń swoją nieruchomość, po drugie znajdź odpowiadającego Ci kupca. Warto jest skorzystać z wyceny rzeczoznawcy.

Koszt wyceny nieruchomości przy jej sprzedaży, a tym bardziej szybkiej jest nieodczuwalny dla właściciela domu. Aby znaleźć w swej okolicy rzeczoznawcę najlepiej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową hasła związane z nieruchomościami i ich wyceną. Konkretniej dopisać jest lokalizację i podanie wieku domu, np. 'wycena domu z lat 70-tych Wrocław', 'wycena domu lata osiemdziesiąte Kielce' lub 'rzeczoznawca nieruchomości Inowrocław'.

Po wycenie zaczyna się właściwy etap szukania kupca, często właściciele nieco zawyżają początkową cenę, aby ostatecznie utargować z kupcem cenę oscylującą w granicy tej podanej przez osobę, która nam dom wyceniła. Jeśli trudno jest nam zbyć nieruchomość, bądź nasz lokalny rynek nieruchomości przeżywa kryzys, warto zwrócić się o pomoc do biura nieruchomości. Dobrze jest także poświęcić kilkadziesiąt złotych na wydrukowanie ulotek o ofercie sprzedaży domu, zamieszczenie ogłoszeń w prasie (najlepiej ukazujących się cyklinie, na przykład przez cztery wydania co tydzień) i na lokalnych portalach społecznościowych. Wbrew pozorom od razu podana cena zachęca kupca do kontaktu bardziej niż jej brak.

W okresie, gdy próbujemy sprzedać nieruchomość najlepiej, jeśli zbywamy ją bez biura nieruchomości starać się być cały czas pod telefonem. Jest to ważne, gdyż nasze zachowanie i profesjonalne podejście może zachęcić potencjalnego kupca do bliższego obejrzenia i zakupu domu.

Rzeczoznawca Majątkowy
02-991 Warszawa, Bruzdowa 113H
Polska,
Telefon: +48 604 521 835 Fax:

Zdjęcia naszego reportera


mieszkania
działki
deweloper